A törzskönyv nem csak sznobizmus, avagy a legfontosabb különbségek egy tenyésztő és egy szaporító között
Kiskutyát vásárolni nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk. Ha nem vigyázol, hamar egy szaporítóval találod szemben magad.
Forrás: Unsplash
Kiskutyát vásárolni nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk. Ha nem vigyázol, hamar egy szaporítóval találod szemben magad.
A felelős kutyatartásról sok szó esett már nálunk. Amióta az állatvédelemmel és mentéssel foglalkozó szervezetek mellett a NÉBIH is zászlajára tűzte célként és üzenetként a kutyatulajdonosok széleskörű oktatását, azóta még több gazdihoz eljutnak a felelős kutyatartáshoz tartozó minimumok, elvárások, feladatok és kötelezettségek.
A kutyatulajdonosok körében alacsonyabb volt a szív- és érrendszeri betegségek, valamint egyéb tényezők okozta halálozások kockázata, mint a kutyátlanoknál egy 12 évet felölelő svédországi vizsgálat szerint, amelynek eredményeiről a Scientific Report című folyóiratban számoltak be a kutatók.
Egyre erősebben tombol kis hazánkban is a „bio láz”. Számos külföldi és hazai natúr és bio kozmetikum díszíti a drogériák és szaküzletek polcait. De mi a helyzet kedvenceinkkel? Ők nem érdemelnek meg hasonló ápolást, egyáltalán szükségük van bármilyen kozmetikumra?
Kutyagazdiként (meg úgy egyébként is) a hideg kiráz minden alkalommal, amikor a hírekben arról hallok, hogy felelőtlen gazdik miatt milyen szörnyű dolgok történnek kutyákkal. Ezért gondoltam összegyűjtöm, hogy mik azok a dolgok, amiket NEM SZABAD, vagy mondhatnánk úgy is, hogy TILOS megtenni a kutyával.