Így válaszd ki a megfelelő párásítót az otthonodba
április 20
Sokszor ébredsz arra, hogy alig kapsz levegőt az orrodon, pedig még allergia szezon sincsen? Elképzelhető, hogy az otthonod páratartalmával van gond. A kellemetlen tünetek elkerülésének érdekében érdemes beszerezned egy párásító készüléket. Azonban ahelyett, hogy most rögtön elindulnál a boltba, és megvennéd a legelsőt, ami szembe jön veled, inkább olvasd át tippjeinket, melyekkel segítünk, hogy a megfelelőt válaszd.
Ha nem vagy biztos benne, hogy milyen párásító készülék való az otthonodba, akkor első körben érdemes beszerezned egy hygrométert, amivel ellenőrizted a lakás páratartalmát. Ezek nem kerülnek sokba, azonban tudják monitorozni a levegő minőségét, amit nap, mint nap belélegzel.
A legjobb illatosítók a hűvösebb hónapokra
Hideg vagy meleg pára?
Először a két alaptípus közül kell választanod. Léteznek már egyébként olyan darabok is, melyek hideget és meleget is tudnak generálni. A hideg párásító készülék szobahőmérsékleten permetezi a vizet a levegőbe, a meleg pedig először felforralja azt, elpusztítva ezzel a vízben lévő baktériumokat.
Előnyök és hátrányok
A hideg párásító előnye, hogy állandóan lehet működtetni, illetve minimális karbantartási igénye van. Nem sok energiát igényel, és ha túl kemény a víz, az sem okoz neki problémát, ugyanis ez nem árt a készüléknek. Ha betétes készülékünk van, akkor azt viszont sajnos időnként cserélnünk kell, ugyanis ezt nem lehet kimosni.
A meleg párásító teljesen higiénikus, hiszen minden alkalommal felforralja a vizet. Ha nagy a szoba, ahol párásítanánk, akkor ezt válasszuk. Nem kell benne külön szűrőbetétet cserélni, illetve aromaterápiára is alkalmas. Hátránya az, hogy több áramot fogyaszt, mint egy hideg párásító, illetve ha kisgyermekünk például kruppos tünetei vannak, akkor sem ajánlják a használatát.
DIY eukaliptusz dísz a falon
A méret a lényeg
Nem mindegy, hogy mekkora szobába milyen teljesítményű párásítót veszünk. A készülék dobozán mindig fel van tüntetve, hogy hány négyzetméternyi területet képes párásítani. Első körben gondold át, hogy milyen helyiségeket kell párásítanod, és annak megfelelően szerezd be a készüléket.
Ha például a párásító túl nagy a helyiséghez, akkor az ablakon páralecsapódás fog képződni, ez pedig elősegíti a baktériumok elszaporodását, és még a penész is felütheti a fejét.
Hogy tetszett a cikk?
április 20
6 cipő, amivel hamarosan minden bolt tele lesz
Új év, új cipő? A választékot elnézve akár még az is lehet, na jó szinte biztos is, hogy így lesz.
Íme pár hasznos tipp, hogy ne felejtsd el a jelszavad
Már próbáltál kismillió lehetőséget, de egyik sem működik. Hosszú percek óta bámulod a képernyőt és töröd a fejed, hogy mi lehet az azonosító, ami nem jut eszedbe. Segítünk, hogy elkerüld ezt az idegörlő helyzetet!
Tükrök tennél a falra? Így helyezd el, hogy menőbb legyen a lakásod
Szeretnéd egy kicsit tágítani a teret az otthonodban? Szereted, ha csillog a fény a falakon? Akkor vegyél néhány tükröt és szereld fel a lakás különböző pontjain.
Kicsi a szobád? Így válogass bele bútort
Egy kis szoba esetén rendkívül fontos, hogy megtaláljuk a megfelelő bútorokat, melyek tökéletesen passzolnak bele, és még praktikusak is. Lássuk, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe vennünk a bútorok kiválasztása során.
Így rendezd be a sminkasztalod, hogy időt takaríthass meg reggelente
A napi rutinunknak sok elhanyagolható lépése van, de a fésülködőasztalnál eltöltött percek nem tartoznak bele ebbe a kategóriába. Ez az a hely, ahol a varázslat történik, ahonnan a beauty rutinunknak köszönhetően friss emberként állunk fel, hiába ültünk oda le kómásan, félig nyitott szemmel, a kávénk után tapogatózva.