Kínkeserves social media detox és amit tanultam belőle
október 14
A közvetlen környezetemben sokféle social media felhasználó létezik.
- Van olyan, aki akkora spíler, hogy bármit megtalál a neten 2 perc alatt, mégsincs fent egyik közösségi oldalon sem – szimplán azért, mert nem érdekli.
- Van olyan, aki a Facebookot szökőévente nyitja meg, mert nem igazán hozzák lázba a volt sulitársai által közzétett apró-cseprő életesemények, ugyanakkor az Instagrammal fekszik és kel, mondván: ott tényleg inspiráló dolgokat talál.
- De olyan is van bőven, aki garantáltan végigdokumentál egy a közös brunchot és 20 percenként azért rácsekkol a telefonjára, nehogy lemaradjon valamiről.
Én a függő-ignoráns skálán sokáig egészséges 6-osnak gondoltam magam, azaz olyannak, aki a nap jelentős részében jelen van az online térben és szeret elszotyizgatni mások életén, de azért inkább olvas a HÉV-en. Aztán észrevettem, hogy egyre többször pörgetgetem a Facebookot és az Instagramot, nettó pótcselekvésből. Ezért elhatároztam, hogy egy hétig tiltólistára teszem ezeket az oldalakat. Annak rendje és módja szerint töröltem az appokat a telefonomról és vártam, hogy kezdetét vegye a megtisztulás.
Tíz perc múlva vígan kattintgattam az Insta-sztorik között a laptopom böngészőjében, aztán mikor észbe kaptam, csak annyi csúszott ki a számon:
ajjaj.
Egy magamfajta embernek, aki olyan sebességgel képes leszáguldani az önostorozás csúszdáján, mintha csak vajjal kente volna be a testét, ez nem igazán jelent jó kezdetet. Akkor konstatáltam, hogy neccesebb a helyzet, mint gondoltam, és valóban itt a helye egy kis önvizsgálatnak.
Elkezdtem olvasni Adam Alter: Ellenállhatatlan című könyvét, ami a viselkedési függőséggel foglalkozik, még pontosabban azzal, hogy hogyan csavarodunk rá teljesen a technológiai eszközökre. Ezzel párhuzamosan azóta tudatosan megfigyelem, hogy mire akarom használni az adott platformokat: tényleg érdekel valami, vagy csak múlatnám az időt? Előbbi esetében már nem fogom vissza magam, utóbbi helyett viszont bevezettem új, valóban pihentető szokásokat, például a pár percig meditálok vagy megnézek egy TED-videót.
A galériában megnézheted, milyen pozitív hatásokat tapasztaltam már ilyen rövid idő alatt is.
Hogy tetszett a cikk?
október 14
6 cipő, amivel hamarosan minden bolt tele lesz
Új év, új cipő? A választékot elnézve akár még az is lehet, na jó szinte biztos is, hogy így lesz.
Íme pár hasznos tipp, hogy ne felejtsd el a jelszavad
Már próbáltál kismillió lehetőséget, de egyik sem működik. Hosszú percek óta bámulod a képernyőt és töröd a fejed, hogy mi lehet az azonosító, ami nem jut eszedbe. Segítünk, hogy elkerüld ezt az idegörlő helyzetet!
Tükrök tennél a falra? Így helyezd el, hogy menőbb legyen a lakásod
Szeretnéd egy kicsit tágítani a teret az otthonodban? Szereted, ha csillog a fény a falakon? Akkor vegyél néhány tükröt és szereld fel a lakás különböző pontjain.
Kicsi a szobád? Így válogass bele bútort
Egy kis szoba esetén rendkívül fontos, hogy megtaláljuk a megfelelő bútorokat, melyek tökéletesen passzolnak bele, és még praktikusak is. Lássuk, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe vennünk a bútorok kiválasztása során.
Így rendezd be a sminkasztalod, hogy időt takaríthass meg reggelente
A napi rutinunknak sok elhanyagolható lépése van, de a fésülködőasztalnál eltöltött percek nem tartoznak bele ebbe a kategóriába. Ez az a hely, ahol a varázslat történik, ahonnan a beauty rutinunknak köszönhetően friss emberként állunk fel, hiába ültünk oda le kómásan, félig nyitott szemmel, a kávénk után tapogatózva.